POKAŻ MENU

Atrakcje w okolicy

Jezierzany to mała wioska letniskowa położona blisko Jarosławca nad morzem. Chociaż miejscowość jest oddalona od Bałtyku o mniej więcej 2 kilometry, ale dysponuje dodatkowym atutem w postaci sąsiedztwa jeziora Wicko. Dzięki temu lubią je żeglarze, jak i inni miłośnicy sportów wodnych oraz wędkarze. Jezioro Wicko jest zasobne w wiele gatunków ryb np. Sandacz, Szczupak, Lin, Sum, Okoń, Płoć, Leszcz, Węgorz. Jezierzany wybiorą także ci, którzy mają nadzieję na wczasy nad morzem w spokoju, ciszy i kontakcie z naturą. A jeżeli zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami można wybrać się do sąsiedniego Jarosławca - jest tam nawet park wodny. Wybierając się na wczasy w Jezierzanach warto wziąć ze sobą rower - otoczenie służy wycieczkom, przez Jezierzany przechodzi Nadmorski Międzynarodowy Szlak Rowerowy oraz ścieżka przyrodnicza Łącko - Jezierzany - Jarosławiec.

Jezioro Wicko

Plaza Jezioro Wicko (po niemiecku: Vietzker See) - to jezioro przybrzeżne utworzone z dawnej zatoki morskiej oddzielonej od Bałtyku lesistą mierzeją. Długość jeziora to 5,1 km, szerokość 3,7 km. Jest to jezioro nadbrzeżne oddzielone od morza mierzeją pokrytą lasem. Maksymalna głębokość wynosi ok. 6 metrów w zależności od pory roku opadów i pracy pomp na kanale Głownica, natomiast średnia głębokość to ok. 2 metrów. Wysokość lustra wody n.p.m to ok. 0,1 m.
Rzeczki zasilające jezioro to Klasztorna, Świdnik oraz wypływający kanał do morza Głownica. Miejscowości które leżą w bezpośredniej bliskości Wicka to Jezierzany, Łącko, Wicko Morskie i Królewo. Północny brzeg zajęty jest przez poligon morski Wicko. Jezioro przedzielone jest na dwie części oddziela je półwysep na część zachodnią (mniejszą) i część wschodnią większą. Między półwyspem, a północną częścią jeziora znajduje się płytka cieśnina z licznymi głazami podwodnymi jak i jednym wystającym z wody. Na jeziorze znajdują się cztery pomosty nadające się do cumowania jachtów: Jezierzany, Łącko (z toaletami, bieżącą wodą i energią elektryczną), Wicko Morskie (pomost wojskowy).

Galeria Rybacka w Jezierzanach

Plaza Galeria Rybacka w Jezierzanach powstała w 2014 roku. Obecnie wśród prezentowanych eksponatów znaleźć można zarówno te, które już wyszły z użycia, jak i te współcześnie wykorzystywane. Zobaczyć tam można między innymi: zbiór lamp okrętowych, kapoki, koła ratunkowe i tratwy, mapy, kompasy, busole, sekstansy, radary, wiatromierze, sieci rybackie, a nawet wydobyte z dna morskiego elementy statków rybackich.
W specjalnie przygotowane Izbie Rybaka można sprawdzić jak w dawnych czasach wyglądały mieszkania ludzi morza. W warsztacie szkutnika można podziwiać sześciometrową drewnianą łódź. Odwiedzający Galerie Rybacką mogą się dowiedzieć jaki rodzaj sieci jest stosowany przy połowie konkretnych gatunków ryb, a w tak zwanym kąciku nawigatora porównać wygląd stary i nowych, współcześnie stosowanych map rybackich, na których naniesione są między innymi informacje o głębokościach dna morskiego.

Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach od 10.00 do 20.00
ul. Rybacka 1, Jezierzany
607 073 508

Cennik:
dorośli - 6zł
dzieci i grupy zorganizowane - 5zł

Plaża w Jarosławcu

Plaza w Jarosławcu Plaża w Jarosławcu jest idealna dla turystów lubiących zażywać kąpiele słoneczne w nie zatłoczonych miejscach. Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny.
Plaża w Jarosławcu ma długość 3 km, szerokość 35 m i prowadzi na nią 12 wejść. Brzegi klifowe ciągną się przez 2 kilometry i dochodzą miejscami aż do 45 metrów wysokości, gdzie znajdują się punkty widokowe na morze. W sezonie letnim 20 ratowników pełni dozór nad bezpieczeństwem. W sezonie na jarosławieckiej plaży nie będziesz się nudził. Dla dzieci i dorosłych: rejsy statkiem turystycznym, dmuchane konstrukcje, kule wodne, przejażdżki ślizgaczem po morzu. Są przebieralnie i toalety.
Podzielona jest na dwie plaże - Zachodnią za umocnieniami brzegowymi - troszkę dalej, ale spokojniej oraz Wschodnią na prawo od przystani rybackiej - w 2012 roku otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi.
Kąpielisko "Jarosławiec Wschód" o długości 0,5 km linii brzegowej, pomiędzy 1-3 zejściem na plażę.
Program Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem certyfikacji kąpieliska. Program prowadzi międzynarodowa Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Blue Flag przez kąpielisko "Jarosławiec Wschód" jest jednoznaczne ze spełnieniem przez to kąpielisko surowych kryteriów, co do jakości wody w kąpielisku, czystości, informacji i edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i infrastruktury.
Plaża Zachodnia
Kąpielisko "Jarosławiec Zachód" pomiędzy 6-9 zejściem na plażę, długości 1.5 km linii brzegowej.Formularz kontaktowy

Skontaktuj się

EkoDomki

ul. Nadmorska 20,
Jezierzany k. Jarosławca

Adres e-mail:
ekodomkinadmorzem@gmail.com

Kontakt telefoniczny
605 068 030